Dordrecht, Netherlands

John Deere's, New Holland's en nog veel meer bij jaarlijkse trekkertocht

De jaarlijkse trekkertocht van het Agrarisch Jongeren Kontakt door de Alblasserwaard heeft veel bekijks getrokken. Zo'n tweehonderd trekkers, volledig versierd met duizenden lichtjes en details, trokken van Groot-Ammers naar Bleskensgraaf.
Redactie Streek 56 | 31 december 2024 13:30 | Aangepast op 31 december 2024 13:15
Het was de derde editie van de lichtjestocht, die wordt georganiseerd door het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) Alblasserwaard & Vijfheerenlanden. Men vertrok rond 18.30 om via omzwervingen langs onder meer Streefkerk, Nieuw-Lekkerland, Kinderdijk, Alblasserdam, en Oud-Alblas te eindigen in Bleskensgraaf. Lang de route stonden veel bewoners te kijken naar de gigantische stoet trekkers.

De voorzitter van het AJK gaf eerder al aan het extra groot aangepakt te hebben dit jaar. Dat was wel te merken, er leek geen eind aan de stoet te komen. De lichtjestocht is niet alleen een gelegenheid om de agrarische sector in het zonnetje te zetten, maar ook een kans voor jonge boeren en boerinnen om elkaar te ontmoeten en hun passie voor het vak te delen. Het versieren van de trekkers gebeurt ook niet voor niets, deelnemers maken namelijk kans op een prijs voor de mooiste versierde trekker.

Voor wie de tocht ondanks het formaat en de hoeveelheid lichtjes gemist heeft maakten wij een korte sfeerreportage. Die is hieronder te bekijken.

Lees ook

Snackbar Verhage Dordrecht wint prijs voor beste frikandel van Nederland

Snackbar Verhage Dordrecht heeft tijdens Nationale Frikandellendag 2025 de titel ‘Beste Frikandel va...

Voor het eerst een nieuwe griffier in Ridderkerk

Ridderkerk heeft al 23 jaar dezelfde griffier, maar daar komt vanaf 7 april verandering in. Dan nee...

Petitie tegen woningbouw in Rijsoordse boomgaard: 'Bescherm ons groen'

Ron Roggeveen en Chris Teljeur, leden van het Comité De Boomgaard Rijsoord, hebben een petitie aan d...

File door kapotte lamp in tunnel, snelweg weer open

Een lamp in de Noordtunnel tussen de Alblasserwaard en Hendrik-Ido-Ambacht is woensdagochtend kapotg...

Reeënpetitie: Stop de aanrijdingen, stop de jacht

Net voor de aanvang van de politieke middagsessie op het Dordtse stadhuis wordt wethouder Tanja de J...

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...