Dordrecht, Netherlands

Gemeente Dordrecht nagenoeg de perfecte plek voor elektrisch rijden

Goed nieuws voor alle elektrische autorijders in Dordrecht. De gemeente staat landelijk op plek twee als het gaat om de aanwezigheid van voldoende laadinfrastructuur. Alleen Haarlemmermeer doet het beter.
Redactie RTV Dordrecht | 23 mei 2024 08:00 | Aangepast op 22 mei 2024 20:22
Met de tweede plaats laat Dordrecht 30 gemeentes achter zich, waaronder Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Dat blijkt uit een onderzoek van consumentenadviescentrum Laadpaalwijs, dat de 32 grootste gemeentes van Nederland onder de loep nam.

Laadpaalwijs, dat als doel heeft om een bijdrage te leveren aan duurzaamheid en in het bijzonder laadinfrastructuur, keek in het onderzoek naar de volgende vier factoren: het aantal laadpunten per 10.000 inwoners, het aantal snellaadpunten per 10.000 inwoners, de laadpuntengroei in de afgelopen vierjaar en de laadpuntendekking.

Dordtse score is hoog
Een specifieke blik op de vier factoren leert ons dat de Dordtse score over het algemeen erg hoog is en ook telkens boven het gemiddelde zat. Hieronder volgt een overzicht van de score per factor.

  • Aantal laadpunten per 10.000 inwoners: 99 (gemiddelde is 95)
  • Aantal snellaadpunten per 10.000 inwoners: 5.56 (gemiddelde is 2.46)
  • Laadpuntengroei in de afgelopen 4 jaar: 231% (gemiddelde is 194%)
  • Laadpuntendekking: 93% van de rasters in Dordrecht is gedekt met een laadpaal (gemiddelde is 91%)
  • Indexcijfer: 52.52 (gemiddelde is 33.79)

Lees ook

Meer dan 100 skitalenten shinen op Dordtse 'piste'

Tientallen kinderen namen het zaterdagochtend tegen elkaar op tijdens een slalomwedstrijd van Skicen...

Gratis je huis isoleren? Dat kan binnenkort in deze gemeenten

Gemeenten in onze streek gaan een deel, of soms zelfs het hele bedrag betalen dat huiseigenaren nodi...

Midden in de nacht nog even een boodschap doen? Binnenkort kan dat ook in Dordrecht

Goed nieuws voor ondernemers: voortaan mogen nachtwinkels de deuren openen in verschillende delen va...

Trinitatiskapel halverwege streefbedrag: 'We hebben nog wat werk voor de boeg'

De Trinitatiskapel in Dordrecht heeft te maken gehad met flinke tegenslagen. Een grondige inspectie ...

Flexflitspalen bij 30 km/u in Dordrecht: gemeente wil snel handhaving invoeren

De gemeente Dordrecht gaat zo snel mogelijk werk maken van de komst van roulerende flitspalen langs ...

Regenwater opslaan in schutting: initiatief maakt kans op Duurzaamheidsprijs

Duurzame initiatieven strijden dit jaar om de Duurzaamheidsprijs Molenlanden. Eén van de opvallende ...